Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD wnioskuje o budowę Miasteczka Ruchu Drogowego w Zgierzu

dodano 2017-06-28 20:10 w kategorii: Akcje

Trwa nabór wniosków do III edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Sojusz Lewicy Demokratycznej w Zgierzu postanowił zgłosić projekt inwestycji praktycznej, z której skorzystać będą mogli najmłodsi rowerzyści.

"Od pewnego czasu widzimy, że rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu, powstają stacje roweru miejskiego, fajnie że ludzie chętnie korzystają z tego ekologicznego i zdrowego sposobu przemieszczania się, ale nie możemy zapominać o bezpieczeństwie" - mówi Łukasz Kubiak, sekretarz SLD w powiecie zgierskim. "Dlatego my, jako SLD składamy projekt inwestycji, która może poprawić bezpieczeństwo rowerzystów. Miasteczko Ruchu Drogowego pozwoli najmłodszym mieszkańcom poznać przepisy ruchu drogowego i zasady panujące na drogach, co jest szczególnie ważne w Zgierzu, gdzie wciąż mało jest ścieżek rowerowych" - dodaje. 

"Koszt budowy takiego miasteczka to od 200 do 250 tys. zł, nasz wniosek opiewa na kwotę 240 tys. zł" - mówi Józef Dziemdziela, wiceprzewodniczący SLD w powiecie zgierskim, wieloletni samorządowiec. "Proponujemy, by miasteczko stanęło przed Szkołą Podstawową nr 12, jeśli jednak miasto znajdzie lepszą lokalizację, nie będziemy się upierać. Znajomość przepisów ruchu drogowego i właściwego postępowania na drodze jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa rowerzystów, pamiętajmy, że kierowcę chroni karoseria, rowerzysty nie chroni nic. - dodaje i zaznacza, że SLD liczy na przychylność mieszkańców dla projektu.

Miasteczko Ruchu Drogowego miałoby być miniaturą układu drogowego z ulicami, przejściami dla pieszych, znakami, sygnalizacją świetlną, przejazdem kolejowym czy tramwajowym. Przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach uczyć mogliby się tam zarówno rowerzyści, jak i dzieci z przedszkoli czy szkół podstawowych.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.