Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD protestuje przeciwko reformie edukacji

dodano 2017-06-30 13:40 w kategorii: Informacje

Podczas wspólnej konferencji prasowej SLD i ZNP w Łodzi politycy Sojuszu po raz kolejny skrytykowali forsowaną przez PiS reformę edukacji.

"Dzisiaj można byłoby w skrócie rozszyfrować nazwę PiS, jeżeli chodzi o reformę edukacji. To Partia Ignorantów Społecznych" - mówi Tomasz Trela, przewodniczący SLD w Łodzi, Pierwszy Wiceprezydent Łodzi.

"Możemy sobie powiedzieć, że poprzez tę reformę wkracza ideologizacja do polskich szkół" - dodaje Małgorzata Niewiadomska-Cudak, przewodnicząca SLD w województwie łódzkim, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi.

SLD i ZNP obawiają się negatywnych skutków reformy, jakimi z pewnością będą zwolnienia nauczycieli i po raz kolejny domagają się rozpisania referendum edukacyjnego, pod którym podpisało się ponad 900 tys. Polek i Polaków.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.