Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Radny SLD składa dwa projekty do wojewódzkiego budżetu obywatelskiego

dodano 2017-07-22 09:30 w kategorii: Ludzie

Budżet Obywatelski to coraz popularniejszy instrument społeczeństwa obywatelskiego. Kolejne gminy tworzą budżety obywatelskie, w których to mieszkańcy decydują, na co przeznaczone zostaną fundusze z budżetu danej gminy.

W ostatnim czasie powstał także Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego, w którym mieszkańcy naszego województwa będą mogli zadecydować o tym, jak wydana zostanie część budżetu wojewódzkiego.

Radny SLD z powiatu radomszczańskiego Arkadiusz Ciach postanowił złożyć do wojewódzkiego budżetu obywatelskiego aż dwa projekty. Pierwszy z nich to „Budowa odcinka ścieżki rowerowej w Radomsku - szlak Kmicica”, a drugi „Defibrylatory w Powiecie Radomszczańskim - ratunkiem dla serca”.

"Wniosek dotyczący defibrylatorów złożyłem, bo widzę potrzebę, aby znalazły się one w przestrzeni publicznej. Stąd też pomysł, aby były ogólnodostępne w 15 różnych miejscach powiatu radomszczańskiego. Chcę, aby znalazły się one w takich budynkach użyteczności publicznej, jak urząd miasta, gminy, ale i biblioteki czy też szkoły ponadgimnazjalne" - mówi radny.

Liczymy, że dzięki aktywności radnego Sojuszu projekty spotkają się z pozytywnym odbiorem.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.