Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rada Krajowa FMS w Arturówku

dodano 2017-08-28 15:50 w kategorii: Informacje

Pod koniec sierpnia w Arturówku odbyła się wyjazdowa Rada Krajowa Federacji Młodych Socjaldemokratów. Młodzi działacze lewicy rozmawiali o sprawach bieżących i planach na przyszłość, by głos polskiej młodzieży był lepiej słyszalny wśród polityków i społeczeństwa.

Podczas rady zaprezewntowano nową kampanię, skierowaną do studentów, pod nazwą "4-PAK STUDENCKI", w ramach którego FMS postuluje podniesienie progu dochodowego uprawniającego do otrzymywania stypendium socjalnego, zwiększenie i wydłużenie ulg na przejazdy PKP, darmowe akademiki dla najbiedniejszej i najzdolniejszej młodzieży, a także płatne praktyki i staże studenckie.

W posiedzeniu Rady Krajowej FMS, na zaproszenie władz Federacji, uczestniczyli przedstawiciele władz krajowych i wojewódzkich SLD, a wśród nich sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek, wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela, przewodnicząca SLD w województwie łódzkim prof. Małgorzata Niewiadomska-Cudak, sekretarz wojewódzki SLD Grzegorz Majewski i wiceprzewodniczący SLD w województwie łódzkim Artur Ostrowski.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.