Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller: Sytuacja może wymknąć się spod kontroli

dodano 2017-09-04 07:22 w kategorii: Informacje

- W wielu stolicach świata, zwłaszcza tych, które dysponują bronią atomową, specjaliści zastanawiają się nad scenariuszami a politycy czekają na jakieś sugestie – powiedział Leszek Miller w programie „Fakty po Faktach” odnosząc się do narastającego napięcia, które powstało w wyniku próby nuklearnej przeprowadzonej przez Koreę Północną.

- Przed prezydentem Trumpem są przynajmniej trzy opcje, które musi rozważyć. Po pierwsze, uszczelnienie obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej w Korei Południowej i Japonii. Po drugie, uderzenie militarne, ze wszystkimi wynikającymi stąd konsekwencjami. Po trzecie, rozwiązanie dyplomatyczne, które by szło mniej więcej w takim kierunku jak Iran, czyli negocjacje i próby jakiś koncesji na rzecz Korei Północnej, aby ona nie rozprzestrzeniała broni atomowej – stwierdził były premier.

- Problem polega na tym, iż mamy do czynienia z człowiekiem mało stabilnym psychicznie – dodał Miller były oceniając przywódcę Korei Północnej.  

Oglądaj całą rozmowę z Leszkiem Millerem w programie "Fakty po Faktach", kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.