Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Obchody 73. rocznicy Bitwy pod Ewiną

dodano 2017-09-10 15:52 w kategorii: Informacje

Jak co roku, 10 września w gminie Gidle koło Ewiny odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę Bitwy pod Ewiną, w której partyzanci Armii Ludowej stawili czoła wojskom nazistowskich Niemiec.

W tegorocznych uroczystościach nie mogło zabraknąć przedstawicieli Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Delegacja władz wojewódzkich SLD, w składzie: przewodnicząca SLD w województwie łódzkim prof. Małgorzata Niewiadomska-Cudak, wiceprzewodniczący SLD w województwie łódzkim Artur Ostrowski oraz przewodnicząca wojewódzka Forum Kobiet SLD w Łodzi Małgorzata Szablewska, złożyła kwiaty i oddała hołd poległym partyzantom Armii Ludowej. 

W uroczystościach uczestniczyli także przewodnicząca Rady Powiatowej SLD w Opocznie Agnieszka Wiktorowicz, przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Radomsku Arkadiusz Ciach oraz przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Piotrkowie Trybunalskim Grzegorz Adamczyk.

SLD szanuje wszystkich żołnierzy, którzy przelali krew w walce za ojczyznę i nie pozwoli dzielić ich na lepszych i gorszych.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.