Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: Radziwiłł pudruje rzeczywistość

dodano miesiąc temu w kategorii: Informacje

- Konflikt się rozlewa, to już nie jest wyłącznie spór dotyczący lekarzy rezydentów i ich wyższych płac – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Polityka w samo południe”.
 
- Dzisiaj mamy do czynienia z całą dyskusją o tym, czy ta służba zdrowia działa tak jak sobie to wyobrażamy. Czy łatwo jest się dostać do lekarza? Czy te kolejki półroczne, roczne można by skrócić? Czy te miliardy, które co roku dokładamy do służby zdrowia są rzetelnie i mądrze wykorzystywane? - podsumował wiceprzewodniczący SLD.
 
- Przez dwa lata rządów PiS takiej dyskusji nie było, a Konstanty Radziwiłł był takim ministrem, który pudrował rzeczywistość, który mówił: jest dużo pieniędzy, system działa, jest jakoś OK – podkreślił. 
 
Słuchaj całej rozmowy z Krzysztofem Gawkowski na antenie Radia Dla Ciebie, kliknij tu.


Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.