Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Manifest przeciwko rasizmowi podpisany przez radnych SLD

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-12-20 w kategorii: Powiatowe

Radni Rady Miejskiej w Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka, Sylwester Pawłowski i prof. Małgorzata Niewiadomska-Cudak oraz Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi Tomasz Trela podpisali we wtorek (12.12.2017 r.) manifest "Łódź przeciwko rasizmowi".

"Nie zgadzamy się i protestujemy przeciwko używaniu w dyskursie politycznym języka opartego na pogardzie, poniżaniu drugiego człowieka, próbie jego odczłowieczenia. Sprzeciwiamy się wykorzystywaniu uprzedzeń i stereotypów do podsycania nienawiści" - głosi jeden z akapitów manifestu.

Manifest skierowany do mieszkańców Łodzi, uczestników życia politycznego społecznego i kulturalnego oraz do dziennikarzy to ważny sygnał, pokazujący, że nie ma zgody na mowę nienawiści i pogardę w przestrzeni publicznej, o czy SLD mówi od dawna.

"Wyrażamy oburzenie wobec instrumentalizowania historii i tragicznych wydarzeń do walki politycznej i partykularnych interesów partyjnych" - podkreśla inny fragment manifestu.

Sojusz Lewicy Demokratycznej od początku rządów PiS wskazuje na przypadki zakłamywania i manipulowania historią, sprzeciwiając się stanowczo takim działaniom.

Podpisanie łódzkiego manifestu, obok konferencji prasowej w Radomsku, w której udział wzięły różne stowarzyszenia i partie polityczne, to kolejny wyraźny sprzeciw SLD w województwie łódzkim wobec rosnącej nietolerancji, nienawiści i pogardy w życiu publicznym.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.